Liga 3, etapa 18 respectiv 20: rezultate și clasamente

Liga 3, etapa 18 respectiv 20: rezultate și clasamente

Seria 1, etapa 20

AFC Odorheiu Secuiesc – Bucovina Rădăuţi    1-0
Peter Mozes 23

Suporter Club Oţelul Galaţi – Sănătatea Darabani    3-0
Alexandru Muscă 19, Radu Necşulescu 26 – pen., Cristian Bahnaşu 58

AFC Hărman – CSM Paşcani    0-1
Eusebiu Mercaş 31

Sporting Lieşti – CSM Roman    2-1
Daniel Munchiu 13, Cătălin Constantinescu 23 / Iosif Netbai 55

Olimpic Cetate Râşnov – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    2-2
Bogdan Minciună 57, Vlad Boţia 70 / Bajko Barna 19 – pen., Laszlo Hodgyai 48

Metalosport Galaţi – CSM Focşani     0-3
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde toate meciurile rămase cu 3-0

Aerostar Bacău – Avântul Valea Mărului     3-0
Avântul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0

KSE Târgu Secuiesc a stat.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 29 21 5 3 80 - 23 68       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 27 19 6 2 71 - 24 63       
3 Oțelul Galaţi 28 16 9 3 52 - 18 57       
4 CSM Roman 27 14 4 9 59 - 38 46       
5 Bucovina Rădăuți 28 13 6 9 41 - 24 45       
6 Hărman 28 13 5 10 55 - 31 44       
7 Sporting Lieşti 28 13 5 10 48 - 35 44       
8 Olimpic Cetate Râşnov 28 12 8 8 41 - 28 44       
9 KSE Târgu Secuiesc 28 12 6 10 69 - 45 42       
10 Focşani 2007 28 11 8 9 47 - 36 41       
11 Odorheiu Secuiesc 28 10 3 15 39 - 48 33       
12 Sănătatea Darabani 28 8 6 14 41 - 52 30       
13 CSM Pașcani 28 6 2 20 30 - 75 20       
14 Avântul Valea Mărului 26 2 1 23 26 - 76 7       
15 Metalosport Galaţi 27 1 0 26 5 - 151 -1       

 

Seria 2, etapa 18

FC Voluntari 2 – Delta Dobrogea Tulcea    7-1
Constantin Costache 25, 48, Cezar Tendafirescu 31, 32, 77, Alexandru Bârsan 66, Cristian Nica 73 / Robert Pâslaru 90 – pen.

Sportul Chiscani – Înainte Modelu    1-2
Emmanuel Ndigwe 80 / Constantin Clătinici 39, 90+7

Axiopolis Sport Cernavodă – ASSCS Farul Constanţa    0-1
Marius Hristu 69 – autogol

Victoria Traian – CSM Râmnicu Sărat    0-1
Dănuţ Oprea 57

Agricola Borcea – Progresul Spartac    3-5
Marian Şerban 40, 85, Alexandru Văduva 59 / Ciprian Stanciu trei, Eugen Lixandru , Ionuţ Tudorache

Unirea Slobozia – Metalul Buzău    0-2
Mihai Ion 3, Valentin Lungoci 43

ACSM Olteniţa – FCSB 2     1-1
Gabriel Amariei 55 / Otto Csegoldi 76

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 26 21 4 1 93 - 26 67       
2 Progresul 1944 Spartac 26 19 5 2 77 - 28 62       
3 Unirea 04 Slobozia 26 18 3 5 93 - 36 57       
4 Axiopolis Cernavodă 26 16 4 6 65 - 27 52       
5 FCSB 2 26 14 5 7 75 - 38 47       
6 Metalul Buzău 26 14 5 7 45 - 27 47       
7 Voluntari 2 26 12 7 7 59 - 33 43       
8 Înainte Modelu 26 13 1 12 70 - 57 40       
9 CSM Râmnicu Sărat 26 9 4 13 34 - 56 31       
10 CSM Olteniţa 26 5 9 12 39 - 56 24       
11 Agricola Borcea 26 5 3 18 42 - 79 18       
12 Sportul Chiscani 26 5 3 18 22 - 80 18       
13 Delta Dobrogea Tulcea 26 3 1 22 28 - 97 10       
14 Victoria Traian 26 1 0 25 17 - 119 3       

 

Seria 3, etapa 18

Flacăra Moreni – Petrolul Ploieşti    0-2
Sergiu Arnăutu 18, Alexandru Ciocâlteu 21

Viitorul Domneşti – CS Mioveni 2     1-2
Alin Gheorghe 89 / Ovidiu Comănescu 6, Andrei Traşcu 80

Concordia Chiajna 2 a stat.

CS Tunari – AFCM Alexandria    0-1
Liviu Floricel 61 – pen.

FC Aninoasa – Voinţa Turnu Măgurele    1-1
Ionuţ Maican 76 / Cătălin Mierlici 61

Sporting Roşiori – Atletic Bradu    0-2
Alexandru Preda 18, Marius Albu 34

SC Popeşti Leordeni – AFC Astra 2     2-3
Ionuţ Drăgan 1, Andrei Luca 35 / Dragoş Gheorghe 61, Radu Chiriac 65, Bogdan Chipiliu 74

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 24 19 3 2 57 - 18 60       
2 Alexandria 24 17 5 2 59 - 16 56       
3 Voinţa Turnu Măgurele 24 17 5 2 51 - 15 56       
4 Astra 2 24 12 6 6 33 - 18 42       
5 Popeşti-Leordeni 24 11 2 11 47 - 38 35       
6 Flacăra Moreni 24 10 3 11 39 - 38 33       
7 Tunari 24 9 5 10 38 - 30 32       
8 Atletic Bradu 24 8 5 11 31 - 43 29       
9 Concordia Chiajna 2 24 7 4 13 33 - 41 25       
10 Sporting Roşiori 24 6 2 16 24 - 42 20       
11 Mioveni 2 24 6 2 16 21 - 53 20       
12 Viitorul Domneşti 24 5 3 16 25 - 83 18       
13 Aninoasa 24 4 5 15 27 - 50 17       

 

Seria 4, etapa 20

ACSO Filiaşi – ACS Şirineasa    0-3
Marian Stoenac 9, Cătălin Ţîră 52, Mansour Gueye 90+4

CNS Cetate Deva – Millenium Giarmata    0-1
Claudiu Ghilighicea 79 – pen.

Naţional Sebiş – CS U Craiova 2   2-0
Marco Enciu 25, Cristian Onţel 75 – pen.

AFC Hermannstadt 2 – ACS Ghiroda   2-1
Lucian Dumitriu 17, 52 / Denis Hotca 79

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic   1-0
Denis Casian 90+3 – pen.

CSM Lugoj a stat.

Internaţional Băleşti – Şoimii Lipova   0-1
Vlad Filimon 57

Gloria Lunca Teuz Cermei – CSM Şcolar Reşita   1-4
Daniel Bulza 71 / Marius Staicu 55, 58, Daniel Ene 62, Cristian Costin 86

 

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 28 22 6 0 78 - 15 72       
2 Național Sebiș 28 19 5 4 75 - 24 62       
3 Școlar Reșița 28 18 7 3 65 - 19 61       
4 CSM Lugoj 28 18 5 5 65 - 33 59       
5 CSU Craiova 2 28 15 3 10 61 - 36 48       
6 ACSO Filiaşi 28 9 10 9 38 - 34 37       
7 Şoimii Lipova 27 10 7 10 43 - 41 37       
8 Cetate Deva 28 9 8 11 50 - 41 35       
9 Hermannstadt 2 28 9 6 13 51 - 63 33       
10 Ghiroda 28 9 5 14 43 - 46 32       
11 CNP Timișoara 27 10 2 15 37 - 60 32       
12 Gloria LT Cermei 28 8 7 13 48 - 59 31       
13 Millenium Giarmata 28 8 5 15 51 - 65 29       
14 Internaţional Băleşti 28 4 4 20 21 - 66 16       
15 Becicherecu Mic 28 0 2 26 8 - 132 -14       

 

Seria 5, etapa 20

Performanţa Ighiu – Universitatea Cluj   0-2
Iuliu Haţiegan 31, 71

CFR Cluj 2 – CS Iernut   3-0
Marius Coman 3, 84, Adrian Ster 80

Metalurgistul Cugir – ACS Fotbal Comuna Recea   1-0
Marian Codrea 4

Unirea Tăşnad – Viitorul Ghimbav    3-0
Viitorul s-a retras în pauza de iarnă şi va pierde toate meciurile returului cu 3-0

Sănătatea Cluj a stat.

Unirea Dej – FC Avrig   0-2
Florin Stelea 35, Mircea Risti 90+2

Industria Galda – Unirea Alba Iulia   0-3
Ciprian Selagea 22, 66, Captiu 60

Avântul Reghin – Gaz Metan Mediaş 2    1-1
Andrei Moldovan 88 / Sebastian Iorga 90+2

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 28 24 2 2 88 - 16 74       
2 Comuna Recea 28 17 5 6 56 - 25 56       
3 Performanţa Ighiu 28 16 6 6 56 - 32 54       
4 Metalurgistul Cugir 28 15 6 7 47 - 30 51       
5 Industria Galda 28 15 5 8 47 - 37 50       
6 Unirea Alba Iulia 28 14 6 8 45 - 34 48       
7 Sănătatea Cluj 28 12 9 7 49 - 25 45       
8 CFR Cluj 2 28 13 5 10 53 - 36 44       
9 Unirea Tăşnad 28 12 4 12 40 - 48 40       
10 Avântul Reghin 28 10 5 13 36 - 43 35       
11 Avrig 28 8 9 11 37 - 42 33       
12 Gaz Metan Mediaş 2 28 6 5 17 28 - 60 23       
13 Iernut 28 4 7 17 39 - 73 19       
14 Unirea Dej 28 5 2 21 21 - 55 17       
15 Viitorul Ghimbav 28 1 0 27 15 - 101 3       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *