Liga 3, etapa 17 respectiv 19: rezultate, marcatori și clasamente

Liga 3, etapa 17 respectiv 19: rezultate, marcatori și clasamente

Seria 1, etapa 19

CSM Roman – Olimpic Cetate Râşnov     0-0

KSE Târgu Secuiesc – Sporting Lieşti     1-1
Zsolt Tanko 68 / Ionuţ Iancu 48

CSM Paşcani – Aerostar Bacău     0-5
Cătălin Vraciu 28, Cornel Căinari 32, Ionuţ Chirilă 44, Adrian Hurdubei 50, Andrei Pavel 74

Sănătatea Darabani – AFC Hărman     1-0
Şerban Petraru 76

Bucovina Rădăuţi – Suporter Club Oţelul Galaţi     0-1
George Cârjan 60

CSM Focşani – AFC Odorheiu Secuiesc    3-1
Florinel Beşa 35, Mădălin Predoiu 54, Cosmin Pasăre 81 / Gyorgydeak Apor 36

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metalosport Galaţi         3-0
Metalosport a fost exclusă din campionat în timpul returului şi va pierde cu 3-0 toate meciurile din această a doua parte a sezonului.

Avântul Valea Mărului, echipă retrasă din campionat, ar fi stat.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Aerostar Bacău 29 21 5 3 80 - 23 68       
2 Csikszereda Miercurea Ciuc 27 19 6 2 71 - 24 63       
3 Oțelul Galaţi 28 16 9 3 52 - 18 57       
4 CSM Roman 27 14 4 9 59 - 38 46       
5 Bucovina Rădăuți 28 13 6 9 41 - 24 45       
6 Hărman 28 13 5 10 55 - 31 44       
7 Sporting Lieşti 28 13 5 10 48 - 35 44       
8 Olimpic Cetate Râşnov 28 12 8 8 41 - 28 44       
9 KSE Târgu Secuiesc 28 12 6 10 69 - 45 42       
10 Focşani 2007 28 11 8 9 47 - 36 41       
11 Odorheiu Secuiesc 28 10 3 15 39 - 48 33       
12 Sănătatea Darabani 28 8 6 14 41 - 52 30       
13 CSM Pașcani 28 6 2 20 30 - 75 20       
14 Avântul Valea Mărului 26 2 1 23 26 - 76 7       
15 Metalosport Galaţi 27 1 0 26 5 - 151 -1       

 

Seria 2, etapa 17

FCSB 2 – Axiopolis Sport Cernavodă     1-2
Cosmin Prasacu 16 / Alexandru Moise 2, Ricardo Mihalache 51

Înainte Modelu – ACSM Olteniţa     1-0
Ionuţ Alexa 54

Metalul Buzău – Sportul Chiscani     2-0
Alin Iacob 47, 52

Delta Dobrogea Tulcea – Unirea Slobozia     0-5
Romeo Soare 12, Mihăiţă Năstase 20, Constantin Toma 31, Florinel Ibrian 38, Adrian Gherasim 80

Progresul Spartac – FC Voluntari 2    2-0
Marius Diţu 5, Ciprian Stanciu 42

CSM Râmnicu Sărat – Agricola Borcea     1-0
Iulian Burghelea 24

ASSCS Farul Constanţa – Victoria Traian   6-0
Marian Tudorică 1, George Călinţaru 25, Vasile Şicu 51, Claudiu Dragu 77, Alin Cârstocea 84, Raphael Stănescu 85

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Farul Constanţa 26 21 4 1 93 - 26 67       
2 Progresul 1944 Spartac 26 19 5 2 77 - 28 62       
3 Unirea 04 Slobozia 26 18 3 5 93 - 36 57       
4 Axiopolis Cernavodă 26 16 4 6 65 - 27 52       
5 FCSB 2 26 14 5 7 75 - 38 47       
6 Metalul Buzău 26 14 5 7 45 - 27 47       
7 Voluntari 2 26 12 7 7 59 - 33 43       
8 Înainte Modelu 26 13 1 12 70 - 57 40       
9 CSM Râmnicu Sărat 26 9 4 13 34 - 56 31       
10 CSM Olteniţa 26 5 9 12 39 - 56 24       
11 Agricola Borcea 26 5 3 18 42 - 79 18       
12 Sportul Chiscani 26 5 3 18 22 - 80 18       
13 Delta Dobrogea Tulcea 26 3 1 22 28 - 97 10       
14 Victoria Traian 26 1 0 25 17 - 119 3       

 

Seria 3, etapa 17

CS Mioveni 2 – SC Popeşti Leordeni    2-2
Eduard Neacşu 32 – pen., 45 / Dumitru Nicuşor 7, Leonard Dobre 58

Atletic Bradu – Viitorul Domneşti     4-0
Robert Tănăsescu 16, Alexandru Golban 24, Alexandru Traşcă 40, Constantin Şerban 80

Voinţa Turnu Măgurele – Sporting Roşiori    3-1
Momodou Jallow 3, Mircea Mihaiu 42, 73 / Leonard Brînceanu 51

AFCM Alexandria – FC Aninoasa    1-0
Florin Radu 15

Concordia Chiajna 2 – Flacăra Moreni     3-0
Robert Ivan 70, Florin Cioablă 75, Radu Şerban 90

AFC Astra 2 a stat.

Petrolul Ploieşti – CS Tunari     1-0
Georgian Păun 65 – pen.

 

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Petrolul 24 19 3 2 57 - 18 60       
2 Alexandria 24 17 5 2 59 - 16 56       
3 Voinţa Turnu Măgurele 24 17 5 2 51 - 15 56       
4 Astra 2 24 12 6 6 33 - 18 42       
5 Popeşti-Leordeni 24 11 2 11 47 - 38 35       
6 Flacăra Moreni 24 10 3 11 39 - 38 33       
7 Tunari 24 9 5 10 38 - 30 32       
8 Atletic Bradu 24 8 5 11 31 - 43 29       
9 Concordia Chiajna 2 24 7 4 13 33 - 41 25       
10 Sporting Roşiori 24 6 2 16 24 - 42 20       
11 Mioveni 2 24 6 2 16 21 - 53 20       
12 Viitorul Domneşti 24 5 3 16 25 - 83 18       
13 Aninoasa 24 4 5 15 27 - 50 17       

 

Seria 4, etapa 19

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACSO Filiaşi    0-6
Alexandru Chivu 3, LAurenţiu Roman 5, Cătălin Dinu 30, 41, Cosmin Calu 65 – pen., Fabian Cruşoveanu 73

CSM Şcolar Reşita – CSM Lugoj    1-0
Marius Staicu 88

ACS Ghiroda – Gloria Lunca Teuz Cermei    2-0
Alexandru Baranyi 13, Darius Neamţu 90+1

CS U Craiova 2 – AFC Hermannstadt 2     1-2
Raul Baicu 27 / Petrişor Petrescu 16, Robert Bratu 56

Şoimii Lipova – Naţional Sebiş    0-1
Dragoş Săulescu 11 – pen.

Millenium Giarmata – Internaţional Băleşti    3-0
Claudiu Ghighilicea 42, 90+4, George Beloescu 89

ACS Şirineasa – CNS Cetate Deva    2-2
Daniel Cocină 77, Cătălin Ţîră 88 / Robert Cristian 25, Petruţ Chirlejan 83

Centrul Naţional de Pregătire Timişoara a stat.

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Şirineasa 28 22 6 0 78 - 15 72       
2 Național Sebiș 28 19 5 4 75 - 24 62       
3 Școlar Reșița 28 18 7 3 65 - 19 61       
4 CSM Lugoj 28 18 5 5 65 - 33 59       
5 CSU Craiova 2 28 15 3 10 61 - 36 48       
6 ACSO Filiaşi 28 9 10 9 38 - 34 37       
7 Şoimii Lipova 27 10 7 10 43 - 41 37       
8 Cetate Deva 28 9 8 11 50 - 41 35       
9 Hermannstadt 2 28 9 6 13 51 - 63 33       
10 Ghiroda 28 9 5 14 43 - 46 32       
11 CNP Timișoara 27 10 2 15 37 - 60 32       
12 Gloria LT Cermei 28 8 7 13 48 - 59 31       
13 Millenium Giarmata 28 8 5 15 51 - 65 29       
14 Internaţional Băleşti 28 4 4 20 21 - 66 16       
15 Becicherecu Mic 28 0 2 26 8 - 132 -14       

 

Seria 5, etapa 19

ACS Fotbal Comuna Recea – Performanţa Ighiu    0-0

Gaz Metan Mediaş 2 – Metalurgistul Cugir    0-1
Marian Codrea 74

Unirea Alba Iulia – Avântul Reghin    2-1
Claudiu Davidaş 45, Marco de Marco 45+2 / Adrian Murar 51 – pen.

CS Iernut – Industria Galda    0-1
Răzvan Frenţiu 62

FC Avrig – CFR Cluj 2    1-0
Ciprian Natea 20

Sănătatea Cluj – Unirea Dej    3-0
Cosmin Tilincă 26, 56, Adrian Lupu 76 – pen.

Viitorul Ghimbav, echipă retrasă din campionat, ar fi stat.

Universitatea Cluj – Unirea Tăşnad     5-0
Adrian Micaş 38, Cristian Ene 54, 55, Iuliu Haţiegan 63, Dorin Goga 89

 

Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Universitatea Cluj 28 24 2 2 88 - 16 74       
2 Comuna Recea 28 17 5 6 56 - 25 56       
3 Performanţa Ighiu 28 16 6 6 56 - 32 54       
4 Metalurgistul Cugir 28 15 6 7 47 - 30 51       
5 Industria Galda 28 15 5 8 47 - 37 50       
6 Unirea Alba Iulia 28 14 6 8 45 - 34 48       
7 Sănătatea Cluj 28 12 9 7 49 - 25 45       
8 CFR Cluj 2 28 13 5 10 53 - 36 44       
9 Unirea Tăşnad 28 12 4 12 40 - 48 40       
10 Avântul Reghin 28 10 5 13 36 - 43 35       
11 Avrig 28 8 9 11 37 - 42 33       
12 Gaz Metan Mediaş 2 28 6 5 17 28 - 60 23       
13 Iernut 28 4 7 17 39 - 73 19       
14 Unirea Dej 28 5 2 21 21 - 55 17       
15 Viitorul Ghimbav 28 1 0 27 15 - 101 3       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *