Liga 2, etapa 33: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare

Liga 2, etapa 33: rezultate, marcatori, clasament și etapa viitoare
Pandurii Târgu Jiu – Ştiinţa Miroslava  1-0
Cenaj 72/
UTA Arad – Foresta Suceava  8-1
D. Popa 2, 44, 89, D. Buia 26, 42, 75, Hlistei 48, Curtuiuș 50 / Lupușor 86
CS Baloteşti – Dacia Unirea Brăila  2-1
Cl. Herea 30, Nica 68 / Țăranu 65
Olimpia Satu Mare – Luceafărul Oradea  0-3 (f.j.)
CS Afumaţi – ASA Târgu Mureş  3-0 (f.j.)
Dunărea Călăraşi – Ripensia Timişoara  3-1
V. Munteanu 47, Dobrosavlevici 53, Pană 83/ Toma 30
AFC Hermannstadt – FC Argeş   1-0
R. Crișan 71
ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov  1-0
Sorescu 45+2
Academica Clinceni – Metaloglobus Bucureşti  4-1
C. Gheorghe 24, Barbu 27, Mihalcea 74, Răuță 83 / Ghenovici 10
Marţi, 8 Mai, ora 19.30
CS Mioveni – Chindia Târgovişte
 Clasament provizoriu:
Loc   Echipa Et. V E Î Goals Pct ultimele 5
1 Logo Dunărea Călărași 38 29 6 3 75 - 24 93       
2 Logo Hermannstadt 38 27 10 1 66 - 13 91       
3 Logo Chindia Târgoviște 38 21 12 5 71 - 28 75       
4 Logo FC Argeș 38 20 8 10 61 - 35 68       
5 Logo Afumați 38 20 8 10 53 - 32 68       
6 Logo Academica Clinceni 38 16 10 12 63 - 54 58       
7 Logo ASU Poli 38 18 6 14 55 - 43 57       
8 Logo Luceafărul Oradea 38 15 8 15 65 - 59 53       
9 Logo Mioveni 38 14 10 14 54 - 46 52       
10 Logo Sportul Snagov 38 14 9 15 51 - 37 51       
11 Logo Ripensia Timișoara 38 13 9 16 72 - 60 48       
12 Logo UTA 38 12 11 15 60 - 55 47       
13 Logo Balotești 38 13 8 17 54 - 74 47       
14 Logo Pandurii 38 9 15 14 49 - 57 42       
15 Logo Dacia Unirea Brăila 38 11 8 19 70 - 72 41       
16 Logo Metaloglobus 38 11 8 19 38 - 55 41       
17 Logo Știința Miroslava 38 10 7 21 46 - 73 37       
18 Logo Foresta Suceava 38 10 3 25 35 - 106 33       
19 Logo ASA Târgu Mureș 37 9 4 24 38 - 85 31       
20 Logo Olimpia Satu Mare 37 6 2 29 19 - 87 -32       
Etapa următoare (12 mai): Snagov – Clinceni, Metaloglobus – Mioveni, Chindia – Hermannstadt, FC Argeș – balotești, Brăila -Afumați, Luceafărul – UTA, Suceava – Tg. Jiu, Miroslava – ASU Poli, Ripesnia – Satu Mare (3-0 f.j.), Tg. Mureș – Călărași (0-3 f.j.).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *