Clasamente fotbal

Clasamente fotbal, liga 1, liga 2, liga 3, Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga

Liga 1, etapa 9: Juventus București – CSM Poli Iași 2-2

Juventus București a terminat la egalitate, 2-2, meciul disputat sâmbătă cu CSM Poli Iași în etapa a 9-a a Ligii 1 la fotbal. Bucureștenii au deschis scorul în minutul 3, prin georgianul Dzalamidze, însă Platini a egalat pentru moldoveni în minutul 18, iar Andrei Cristea și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 27, preluând conducerea pentru oaspeți. Simon Mazarache a stabilit scorul final în minutul 33, cu o lovitură de cap.
Juventus București – CSM Poli Iași 2-2
Au marcat: Dzalamidze 3, Măzărache 33 / Platini 18, Crisstea 27
Juventus: Stoian – Călinţaru, Wallace, Benga (49  C. Petre),Ştefan – Mihăescu, Bărbulescu – Zaharia, Stoenac (46 Băjenaru), Dzalamidze (70 Cazan) – Măzărache. Antrenor: Marin Barbu
CSM: Koşelev – Spătaru (77 Panţîru), Frăsinescu, Cioinac, Sin  – Qaka, Chelaru (46 Moisi) – Platini, Kizito (55 Ştefănescu), Jo – Cristea. Antrenor: Flavius Stoican.